İçerik Özeti

Google Ads görüntülü reklam ağı sertifikası, bir dijital pazarlama uzmanının, firmaların ürünleri ve hizmetleri için başarılı kampanyalar geliştirme ve uygulama becerisine sahip olduğunu gösterir.

google ads görüntülü reklam ağı sertifikası
google ads görüntülü reklam ağı sertifikası

Görüntülü reklamcılık dünyasında uzmanlaşmaya hazırsanız, Google Ads görüntülü reklam ağı sertifikası en iyi seçimdir. Bu tür bir sertifika, Google’ın reklamcılık platformunun kullanımında ustalaşmış kişiler için mevcuttur.

Ancak Google Ads görüntülü reklam ağı sertifikası, adayın Google ile kapsamlı bir deneyime sahip olmasını gerektirir. Bu nedenle bu sınavlara girmeden önce hazırlık yapmak önemlidir.

Asıl sınava girmeden önce Google Ads materyalleriyle çalışabilir ve programı nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca, sınav ücretsizdir, fakat Google gelecekte fiyatlandırma politikasını değiştirebilir. Hali hazırda bir firmanın ürünü için çalışıyorsanız, Google Ads görüntülü reklam ağı sertifikasını, tek kuruş ödemeden alabilirsiniz.

Google Ads Görüntülü reklam ağı sertifikası alabilmek için bazı modülleri incelememiz gerekmektedir. Bu modüller, sınavda başarılı olabilmemiz için Google tarafından hazırlanmaktadır. Önemli bilgiler içerir ve kontrol edilmesinde fayda vardır. Toplamda 6 adet modül bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir.

  1. Google Ads ile İşletmenizi Büyütün
  2. Google Görüntülü Reklamlarda Kampanya Türlerini Tanımlayın
  3. Google Görüntülü Reklamlar ile Kullanıcılara Ulaşın 
  4. Otomatik Teklifle Verimliliği Artırın
  5. Google Görüntülü Reklamlarda Doğru Mesajı Aktarın Performans Planlayıcı ile Dönüşüm Sayısını Artırın 

Tüm bu modülleri öğrendikten sonra, tam anlamıyla Google Reklam servislerini anlayabilmiş olacaksınız.

Google Ads görüntülü reklam ağı sertifikası sınavı, 50 çoktan seçmeli soru içerir ve tamamlanması yaklaşık 120 dakika sürer. Ayrıca, size Google’ın reklamcılık programı hakkında kapsamlı bir bilgi sağlayacaktır. Sınavı geçerek etkili Google Ads kampanyaları oluşturabileceksiniz. Bu sınava girebilmek için Skillshop‘a kayıt olmanız gerekmektedir.

Google Ads görüntülü reklam sertifikası almak için öncelikle tüm değerlendirmeleri geçmeniz gerekir. Her değerlendirme farklı bir sertifika düzeyi taşır. Test değerlendirmesi yapıp testleri geçerek Google Ads görüntülü reklam ağı Sertifikasyonu’na girebilirsiniz.

Program ve onu nasıl etkili bir şekilde kullanacağınız konusunda sağlam bir bilgiye sahipseniz, Google Ads görüntülü reklam ağı sertifikalı bir uzman olma yolundasınız demektir. O halde şimdiden hazırlanmaya başlayın!

Google Ads görüntülü reklam sertifikası, adayın görüntülü reklamcılık ve performans planlayıcı kullanımı konusunda bilgi sahibi olmasını gerektirir. Sertifikayı alabilmek için adayın bu reklam platformu hakkında yeterli bilgi ve deneyime sahip olduğunu kanıtlayabilmesi gerekir.

Bu sertifikayla ilgilenen bir kişi, Google’ın arama ve görüntülü reklam kampanyalarının kullanımı hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmalıdır. Değerlendirme, dönüşümlerin nasıl artırılacağına ve otomatik teklif verme ile verimliliğin nasıl artırılacağına ilişkin soruları içerecektir.

Google Ads görüntülü reklam ağı sertifikası, doğru insanlara doğru mesajı ileterek iş potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Google Ads görüntülü reklam ağı sertifikasını geçtikten sonra, dijital pazarlamada devam edebilir ve üst düzey bir reklam ajansında iş bulabilirsiniz. Sertifika ile özgeçmişiniz güçlenecektir. Bu sektörde iş bulmak isteyen herkes için bir Google Ads görüntülü reklam ağı sertifikası gereklidir. Google Ads Görüntülü reklam ağı sertifikası, rekabette bir adım önde olmanıza yardımcı olacaktır.

Bu sertifika, yüksek kaliteli bir müşteri ağına sahip olacağınız için profesyonel ağınızı oluşturmanın ilk adımıdır. Ayrıca maaşınızı artırmanın ve hayalinizdeki işi elde etmenin harika bir yoludur. Google Ads bilgilerini geliştirmelerine yardımcı olacak bir sertifika arayan herkes için çok yararlıdır.

Sitemizde tüm Google Ads sertifika cevapları mevcuttur. Sizde Google Ads görüntülü reklam ağı sertifikası cevapları için link tıklayabilirsiniz. Cevapların tamamı günceldir. Sınavda başarılı olmanız için çalışan dijital pazarlama uzmanı arkadaşlarımız vardır.

Bu konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz sağ altta bulunan sohbetten hızlıca yanıt alabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizlere mail gönderebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Değerlendirme Sınavına Girme Koşulları Nelerdir?

Sınav çevrimiçi ortamda olduğu için, sınava girmek için bir internet bağlantınız olmak zorundadır. Cep telefonları veya bilgisayardan sınava giriş yapabilirsiniz.

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınavına Kaç Defa Girebilirim?

Sınava girmek için üst limit yoktur. Sadece başarısız olursanız, 24 saat beklemek zorundasınız. Bu sürenin ardından tekrardan girebilirsiniz.

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Geçerlilik Süresi Nedir?

Sınavda başarılı olunması durumunda, sertifikanın geçerlilik süresi 1 yıldır. Bu sürenin sonunda, tekrardan sınava girmek zorundasınız. Aksi takdirde Google Ads görüntülü reklam ağı sertifikası geçersiz olacaktır.

Sınav Ücretli Mi?

Hayır, ücretsizdir. Google bu sistemi mükemmel bir yapıda sunmuştur. Harika içerikler ile doldurmuştur. Tüm bunları tamamen ücretsiz olarak bizlere ulaştırmıştır. İlerleyen dönemlerde bu değişir mi bilemeyiz.

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası ile Google Partneri Olur Muyum?

Google Partneri olabilmek için birden fazla koşul vardır. Sertifika sahibi olmak bunlardan sadece bir tanesidir. Örnek vermek gerekirse, son 3 ayda, 10.000 dolarlık harcama yapmak.

Sertifika Genel Görseli
Sertifika Genel Görseli