İçerik Özeti

Google Ads video reklamcılık sertifikası programı, video reklam becerilerinizi doğrulamanın en iyi yoludur. Google Ads video reklamcılık sertifikası kursu, YouTube’un nasıl kullanılacağı, ilişkilendirme modelleme ilkeleri ve videonun önemi dahil olmak üzere Google Video reklamcılığının temellerini, kavramlarını kapsar. Ayrıca, etkili reklam kampanyaları oluşturmayı ve bunların etkinliğini en üst düzeye çıkarmayı da öğretir. Bu sertifika, YouTube’u kendi yararınıza kullanmak için gereken bilgi ve uzmanlığa sahip olduğunuzu gösterir.Google Ads video reklamcılık sertifikası programına isteyen herkes kayıt olabilir. Web siteniz için etkili reklamlar oluşturmak istiyorsanız bu sertifikası almak isteyebilirsiniz. 

Google Ads video reklamcılık sertifikası kursunu alarak, dönüşümlerinizi artırmak ve kârlılığınızı iyileştirmek için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri edinebileceksiniz. Sürece aşina olmayanlar mevcut kursların sayısından korkabilirler. Süreci daha az göz korkutucu hale getirmenin en iyi yolu, Google Ads video reklamcılık sertifikası ücretsiz deneme sürümüne kaydolmaktır. Veya Google Ads video reklamcılık sertifikası cevapları yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca sitemizde, Google Ads arama ağı sertifikası cevapları, Google Ads Ölçüm sertifikası cevapları, Google Ads alışveriş sertifikası cevapları, Google Ads Görüntülü reklam ağı sertifikası cevapları, Google Ads uygulamaları sertifika programı cevapları da mevcuttur. Ücretsiz Google Ads video reklamcılık değerlendirmeye istediğiniz kadar katılabilirsiniz.

google ads video reklamcılık sertifikası
Google Ads video reklamcılık sertifikası

Kurs, kullanıma hazır 100’den fazla video şablonuna erişmenizi sağlar. Ardından, Google tarafından sunulan birçok video eğitiminden biriyle kendinizi test edebilirsiniz. Diğer Google Ads sertifikaları çalışma materyallerinde olduğu gibi, temel bilgilere hakim olduğunuzdan ve sertifika değerlendirmesine iyi hazırlandığınızdan emin olmak için alıştırma testi yaparak pratik yapabilirsiniz. Google Ads video reklamcılık sertifikası gerçekten faydalıdır.

Google Ads video reklamcılık sertifikası kursu, iki bölümden oluşmaktadır. Birincisi tanısal değerlendirmedir. Diğeri daha ileri düzeydedir ve daha karmaşık teknikleri içerir. Bu kursların her ikisi de çok fazla çalışma ve hazırlık gerektirir. Ayrıca YouTube ve Google Ads Video hakkındaki bilginizi de test edecek. Kursu bitirdiğinizde, son derece etkili bir video reklam kampanyası oluşturup optimize edebiliyor olmalısınız. Bu, işinizi büyütmenize ve pazarlama bütçenizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. 

Toplamda 5 adet modül vardır. Her bir modülün bitme süresi farklıdır. Aşağıda modül başlıklarını görebilirsiniz.

YouTube’un Değerini Anlama: Bu modülde, son kullanıcı, içerik üreticileri ve reklam verenlerin niçin YouTube’u tercih ettiğini detaylı bir şekilde açıklar öğrenin. Kursun detaylarına girdikçe gündelik yaşamdaki bilgilerimizden çok farklı olduğunu anlarız. YouTube’da Kitlenizle Bağlantı Kurun: Potansiyel müşterilere ulaşmak bildiğiniz gibi zorlu bir süreçtir. Bu modülde, bu satın alımları daha kolay nasıl sonuca ulaştıracağınızı aktarır. Youtube kullanıcısının nasıl işlediğini ve bu kullanıcılara nasıl güven vereceğimizi öğreniriz.

Video Reklam Biçimlerini Tanıyın: Pazarlama hedeflerimiz için Youtube ve Google Video’nun hangi reklam biçimleri olduğunu öğrenmek kritik bir süreçtir. Kursun, bu modülünde reklam biçim portföyünü öğreniyoruz. Böylece, reklamlarımızda pazarlama hedeflerimiz için ideal yöntemleri uygulayabiliyoruz  YouTube Reklam Öğeleri Hakkında Temel Bilgileri Edinme: Uzmanlardan etikili marka içeriği oluşturmamıza yardımcı olan modüldür. Youtube’da marka büyütmek, reklam stratejileri, kitle oluşturmak için iyi bir eğitimdir.

YouTube for Action’ı Anlayın:Youtube dönüşüm hunisi kelimelerini duymuşsunuzdur. TrueView for Action biçimi, bununla ilgilidir. Amaca dayalı kitleler ve etkili ölçüm stratejinizi bir araya getirir. Böylece YouTube’da dönüşüm hunisinin alt kısmında gerçekleşen işlemleri arttırmamıza yardımcı olur.

Google Ads video reklamcılık sertifikası kursunu tamamlandıktan sonra sınava giriş yapabilirsiniz. Tamamen hazır olduğunuzdan emin olmak için testin yönergelerini gözden geçirmeniz önerilir. Google Ads Video reklamcılık değerlendirmesi 50 sorudan oluşur. Sorular, oluşturduğunuz video reklamları daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Testi tamamlamak için yaklaşık 75 dakikaya ihtiyacınız olacak. Test, Google Ads video reklamcılık sertifika bilginizi doğrulamayı amaçlamaktadır. Sertifika geçerlilik süresi 1 yıldır. Sertifikanın amacı, programdaki ustalığınızı göstermektir. Kursu tamamladıktan sonra, Google Video Reklamları programında başarılı olmak için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahip olacaksınız.

Google Ads video reklamcılık sertifikası almak, işvereninize bu alanda uzman olduğunuzu kanıtlamanın mükemmel bir yoludur. Ayrıca müşterilere ulaşmak için Google Video ve YouTube reklamcılık çözümlerini kullanma konusundaki bilginizi ve deneyiminizi gösterir. Google Ads video reklamcılık sertifikası almak, video reklamcılığı ve diğer Google reklamcılık araçları konusundaki uzmanlığınızı doğrular. Sonuç olarak, müşterilerinizin size güvenmesini kolaylaştırır. Ayrıca bu kurs ücretsizdir. Sertifikalı bir Google Ads video yöneticisi olmak istiyorsanız sertifikayı almak isteyebilirsiniz. Ayrıca Google’dan alınmış bu sertifika, dijital pazarlama için CV’nize mükemmel bir ektir. 

Video Reklam Türleri Nelerdir?

Google Ads video reklamcılık sertifikası kursuna kayıt olduk. Modüller sayesinde çalışma şeklini öğrendik. Sertifikamızı aldık. Şimdi kaç adet video reklam türü var bunu öğrenelim. Toplamda 6 adet video reklam türü vardır.  Aşağıda bunların isimlerini görebilirsiniz.

  • Atlanabilir yayın içi reklamlar
  • Atlanamayan yayın içi reklamlar
  • Feed içi video reklamlar
  • Bumper reklamlar
  • Yayın dışı reklamlar
  • Masthead reklamlar
Sertifika Genel Görseli
Sertifika Genel Görseli