İş Sahibi Yapacak En İyi 20 Dijital Pazarlama Sertifikası

İçerik Özeti

Dijital pazarlama sertifikası, rekabetin zirvesinde kalmaya çalışan yetenekli uzmanlarla dolu heyecan verici bir alandır. İşe girmek için yazıyı okuyun.

Dijital ajanslar, artık güncel trendler, taktikler ve haberler konusunda bilgili olan dijital pazarlama sertifikası sahibi adayları arıyor. Dijital pazarlama kapısına adımınızı atmaya çalışıyorsanız ve şansınız yoksa, bunun nedeni muhtemelen özgeçmişinizde ilgili becerilerin eksikliğidir.

Dijital pazarlama sertifikası almak için zaman harcayarak, en iyi dijital pazarlama ajanslarında kullanılan trendler ve araçlarla hız kazanacaksınız.

dijital pazarlama sertifikası
dijital pazarlama sertifikası

Dijital pazarlama sertifikası sahibi ajanslar, devam edebilmek için en iyi yeteneklerle çalışmalıdır. En yetenekli adaylar, dijital pazarlama sertifikası alanlardır. Deneyimlerimiz, özgeçmişlerin, ancak yetkili sertifikalar ile 2022’de adayların öne çıkmasına yardımcı olduğunu gösteriyor.

Aynı faydaları verdiğini iddia eden binlerce kurs ve sertifika içinde, en iyi dijital pazarlama sertifikası kursunu bulmak neredeyse imkansız. Bu nedenle, gerçek sonuçlar veren en iyi kursların ve dijital pazarlama sertifikası programlarının bir listesini oluşturmaya karar verdik.

İster sosyal medya yöneticisi, ister Google reklamları uzmanı olun, ister dijital pazarlamadan anlayın ya da yalnızca çevrimiçi pazarlama sertifikalı bir profesyonel olun, size yardımcı olacak kurslar var.

İşte 2022’de becerilerinizi geliştirecek ve size bir iş bulmanızı sağlayacak en iyi 25 Dijital Pazarlama Sertifikası listemiz:

 1. Google Ads Sertifikaları
 2. Google Analytics IQ Sertifikası
 3. Hootsuite Sosyal Pazarlama Sertifikasyonu
 4. HubSpot İçerik Pazarlama Sertifikasyonu
 5. Dijital Garaj: Dijital Pazarlama Sertifikasyonunun Temelleri
 6. YouTube Sertifikası
 7. HubSpot Gelen Pazarlama Sertifikası – HubSpot Inbound Marketing
 8. Meta BluePrint Sertifikasyonu
 9. Stanford Üniversitesi’nin Makine Öğrenimi Sertifikası
 10. Dijital Pazarlama Enstitüsü (The Digital Marketing Institute) – Dijital Pazarlama Sertifikası
 11. Vermont Üniversitesi Çevrimiçi Dijital Pazarlama Sertifikası
 12. Derin Öğrenme Uzmanlık Sertifikası
 13. Microsoft Reklamcılık Sertifikası
 14. Duke Üniversitesi Dijital Medya ve Dijital Pazarlama Sertifikası
 15. Cornell Üniversitesi Dijital Pazarlama Sertifikası Programı
 16. Copyblogger Sertifikalı İçerik Pazarlamacısı
 17. Twitter Uçuş Okulu Sertifikasyonu
 18. Quintly Sosyal Medya Analitiği Kursu
 19. Bing Ads Sertifikasyonu
 20. SEMrush SEO Araç Seti Dijital Pazarlama Sertifikası Kursu

En İyi 20 Dijital Pazarlama Sertifikası

1. Google Ads Sertifikaları

Daha önce de söylediğimiz gibi, dijital pazarlama sertifikası denilince ilk akla gelen sertifikadır. Dijital pazarlama uzmanı olmak için çeşitli Google araçlarına aşina olmanız gerekir.

Güçlü bir Google Ads kampanyası pazarlama planınızı gerçekleştirebilir veya bozabilir. En önemlisi, Google’da reklam vermek, yatırım getirisini artırmak isteyen işletmeler için hızlı sonuçlar üretir.

Dijital pazarlama sertifikasını almak için, temel ve ileri düzey Google Ads bilginiz üzerinde test edilirsiniz. Çevrimiçi reklamcılığın değer önerisi, kampanya kurulumu ve yönetimi, ölçüm ve optimizasyon gibi kavramları anlamanız gerekir.

Google Ads Temel Düzey değerlendirmesini ve ek reklamcılık ürünü değerlendirmelerinden birini geçtiğinizde sertifikasyonunuz tamamlanmış olur. Başka bir gereklilik olarak, sınavı geçmek için %80 veya daha yüksek puan almanız gerekir. Geçtiğinizde dijital pazarlama sertifikası sahibi olmuş olursunuz. 

Google Ads arama ağı sertifikası, Google Ads görüntülü reklam ağı sertifikası, Google Ads video sertifikası, Alışveriş reklamları sertifikası, Google Ads uygulamaları sertifikası, Ölçüm sertifikası olmak üzere 6 adettir.

Dijital pazarlama sertifikası için önemli olan Google Ads Sertifikaları Nasıl Alınır yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz. Ayrıca tüm Google Ads sertifikalarının cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz.

Sertifika Genel Görseli
Sertifika Genel Görseli

2. Google Analytics IQ Sertifikası

Dijital pazarlamacı olarak, yakında dijital pazarlamanın tüm yönlerinin bir şekilde Google’ın etrafında döndüğünü öğreneceksiniz.

Dijital pazarlamada başarıyı yakalamak için pazarlama analitiği sihirbazı olmanıza gerek yok. Ancak pazarlama taktiklerini geliştirmek ve ölçeklendirmek için kampanya metriklerinin nasıl ölçüleceğini bilmek ve KPI’ları izlemek çok önemlidir. 

Google Analytics Individual Qualification sertifikası, 70 soruluk nihai değerlendirmeyi geçenler için potansiyel işverenlere Google Analytics’te çalışma yeterliliğini gösterir. Önemli dijital pazarlama sertifikası diyebiliriz.

Başlamak için Skillshop hesabı oluşturun ve sınava hazırlanmak için Yeni Başlayanlar için Google Analytics ve İleri Düzey Google Analytics kurslarını inceleyin.

Etkili bir pazarlama kampanyası yürütmek için önerilen bir beceri seti olduğundan, işe başvurmadan önce kursu tamamlamanızı öneririz. Bu dijital pazarlama sertifikası ücretsizdir ve ortalama 4-6 saatte tamamlayabilirsiniz.

Google Analytics IQ Sertifikası Ne işe Yarar?

Dijital pazarlama sertifikası sahibi olmanı, ölçümü bildiğinizi kanıtlamaz. Fakat bu kursa katılıp, detaylarını öğrenirseniz uzmanlığını güçlendirebilirsiniz.

 1. Özgeçmişinizi güçlendirir
 2. İşe girmenize yardımcı olur
 3. Dijital pazarlamanın temeli olan ölçümü öğrenirsiniz.
 4. Fark yaratan bir dijital pazarlama uzmanı olursunuz.

3. Hootsuite Sosyal Pazarlama Sertifikasyonu

Hootsuite, pazarlamacılar arasında en popüler sosyal medya yönetim platformudur, öyleyse neden en iyisinden öğrenmiyorsunuz? Ayrıca sosyal medyada güçlü bir dijital pazarlama sertifikasıdır.

Hootsuite, tüm yetenekler için çevrimiçi sosyal medya pazarlama sertifika eğitimi sunar. Giriş kursundan tamamen gelişmiş bir sosyal medya stratejisi sertifikasına geçmeyi seçebilirsiniz.

Sosyal Pazarlama Sertifikası, sosyal medya pazarlamasının temel kavramları hakkındaki bilginizi test eder ve bir sosyal pazarlama sihirbazı olarak yeteneklerinizi gösterir. Hootsuite, sertifikayı kazanmak için 60 soruluk çevrimiçi sınava girmeden önce, kullanıcıların ücretsiz sosyal medya eğitim kursuyla başlamalarını şiddetle tavsiye ediyor.

Sosyal medyanın genel pazarlama stratejiniz üzerinde derin bir etkisi olabilir ve bu yakın zamanda değişmeyecektir. Dijital pazarlama ajasları, sürekli olarak en iyi ve gelecek vadeden sosyal medya pazarlamacılarını arıyorlar.

Bu sosyal medya sertifika programını tamamlayarak, işverenlere gerekli bilgiye sahip olduğunuzu ve öğrenmeye istekli olduğunuzu göstermiş olursunuz.

4. HubSpot İçerik Pazarlama Sertifikasyonu

Daha önce duydunuz ve tekrar duyacaksınız.

“İçerik kraldır” ve bunun nedeni, diğer tüm çevrimiçi stratejileri etkilemesidir.

Daha spesifik olarak, yüksek kaliteli, alakalı içerik kraldır.

İçerik, dijital pazarlama stratejisinin temel kiracısı olmaya devam ediyor ve işe alım uzmanları, yetkin yazma ve iletişim becerilerine sahip iş adayları arıyor. Bu dijital pazarlama sertifikası ile diğer adayların önüne geçebilirsiniz.

HubSpot Sertifikasyonu, sizi en iyi uygulamalar ve araştırmalar konusunda güncel tutacak 12 ayrı kategoriyi kapsar. Onlar gelen metodolojinin ustalarıdır ve Hubspot pazarlama aracının nasıl kullanılacağını bilmek günümüz dünyasında çok önemlidir. Bu, programı içerik pazarlamasının önemini anlamak ve şirketlerin pazarlama yatırım getirisini artırmalarına yardımcı olmak isteyen içerik pazarlamacıları için mükemmel hale getirir.

HubSpot, dijital pazarlama yelpazesinde çeşitli programlara sahiptir ve hepsinin en iyi yanı ücretsiz olmalarıdır. Seni tutan tek şey sensin! Haydi HubSpot dijital pazarlama sertifikasını al!

5. Dijital Garaj: Dijital Pazarlama Sertifikasyonunun Temelleri

Google’ın Dijital Garajı, aklınıza gelebilecek tüm dijital pazarlama konsepti hakkında ücretsiz eğitimler sunar.

Yalnızca bir sertifika programı seçebilseydiniz, bu, çok çeşitli kurslarıyla Google’ın Dijital Garajı olurdu.

Eğitim modülleri, tüm temel bilgileri tek bir yerde öğrenmek isteyenler için mükemmeldir. Konular, analitik ve veri içgörülerinden görüntülü reklamcılığa kadar uzanır.

Tüm kurs 26 konudan oluşur ve Interactive Advertising Bureau Europe ve The Open University tarafından akredite edilmiştir.

Dijital pazarlamanın temel kavramlarını öğrenmek isteyen yeni başlayanlar ve temel becerileri yenilemek isteyen pazarlamacılar, kursların etkileşimli düzenini ve tasarımını seveceklerdir.

İş pozisyonları için işe alım söz konusu olduğunda, Google gibi güvenilir platformlardan alınan sertifikaları önemli pazarlama ajansları sever. Dijital pazarlama eğitiminize nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, cevap Dijital Garajdır. Dijital pazarlama sertifikası yazımıza kaldığımız yerden devam edelim.

6. YouTube Sertifikası

Pazarlamacıların %80’i sosyal medya pazarlamalarında görsel varlıkları kullanıyor ve trend burada kalmaya devam ediyor.

Video, en verimli ve ilgi çekici içerik biçimidir. Kapsamlı bir video içerik stratejisi oluşturma yeteneği, 2019 ve sonrasında çok aranan bir iş becerisidir.

Henüz bilmiyorsanız, YouTube elbette Google’dan sonra en büyük ikinci arama motorudur ve platformdan alınan bir sertifika anında güvenilirlik sağlar. Bu yüzden bu dijital pazarlama sertifikası diğerleri kadar önemlidir.

YouTube’a göre Sertifikalı Program, platformdaki tüm içerik oluşturucuları ve kullanıcıları eğitmeyi taahhüt eder. Öğreticiler, size en son en iyi uygulamaların yanı sıra gelişmiş endüstri düzeyinde bilgi sağlar. YouTube Music Sertifikası, YouTube Music Hak Yönetimi Sertifikası, Öğelerden Para Kazanma, İçerik Sahipliği dahil olmak üzere seçebileceğiniz dört ayrı kurs vardır.

Sertifikalar yalnızca nitelikli YouTube ve Google Reklamcılık iş ortakları için geçerlidir. Uygunluk gereksinimleri karşılandıktan ve YouTube Sertifikalı programına kabul edildikten sonra, programı bir Google iş ortağı olarak tamamlayabilirsiniz.

7. HubSpot Gelen Pazarlama Sertifikası – HubSpot Inbound Marketing

HubSpot’taki, diğer dijital pazarlama sertifikası HubSpot Gelen Pazarlama Sertifikasyonudur.

Gelen pazarlama, yalnızca bir markayı, ürünü veya hizmeti zorlamak yerine ziyaretçileri ve potansiyel müşterileri çekmek için tasarlanmış bir metodolojidir.

HubSpot, gelen pazarlama alanında bir otorite olarak bilinir ve bu dijital pazarlama sertifikası, en iyi uygulamalar konusunda güncel kalmak isteyenler için mükemmeldir.

Kurs, gelenlerin temelleri, alıcı kişilikleri oluşturma ve alıcının yolculuğunu anlama dahil olmak üzere bilmeniz gereken her şeyi kapsayan yedi modülden oluşur.

Kursa ve sınava herkes girebilir ve dijital pazarlamayla ilgilenen herkesin bu konuya hakim olması gerekir. 

8. Meta BluePrint Sertifikasyonu

Facebook dünya çapında 1,49 milyar üyeye ve yılda 22 milyar reklam tıklamasına sahiptir. Bu, platformu işletmelerin hedef kitlelerine ulaşması ve marka bilinirliğini artırması için popüler bir seçenek haline getiriyor. Bu nedenle, yetkin bir dijital pazarlamacı, Facebook’ta reklam verme konusunda yetkin olduğunda daha da değerli hale gelir.

2021’de Facebook’tan Meta’ya geçen isim ile Meta’nın programı iki farklı sertifika sunuyor. 

 1. Meta Sertifikalı Planlama Uzmanı 
 2. Facebook Sertifikalı Satın Alma Uzmanı

Bu sertifikalar, Facebook reklamcılık becerilerini potansiyel işverenlere göstermek isteyen potansiyel bir dijital pazarlamacı için mükemmeldir.

Planlama Uzmanı, Facebook’ta başarılı kampanyalar planlama, en büyük etki için hedef kitleyi hedefleme, erişimi ve sıklığı en üst düzeye çıkarma becerilerini göstermelidir. Satın Alma Uzmanının, Facebook reklamları oluşturma ve satın alma, Sayfaları yönetme ve Facebook Pikselini anlama dahil olmak üzere çeşitli disiplinlerde yeterlilik göstermesi gerekir.

Her iki dijital pazarlama sertifikası da iki sınavdan oluşur (geçmek için 700 puan gerekir) ve bir yıl geçerlilik süresi vardır. Sınavlara herhangi istediğiniz sırayla girebilirsiniz, ancak Facebook, sınavları web sitelerinde belirtilen sırayla almanızı önerir. Blueprint Sertifikasyonu, Facebook’un ürün ve hizmet ailesiyle ilgili ileri düzey yeterliliği tanır. Kursları tamamlayarak, dijital pazarlama dünyasında kendinizi ayırt etmek için gerekli bilgileri de kazanacaksınız.

9. Stanford Üniversitesi’nin Makine Öğrenimi Sertifikası

Yapay zeka, sosyal medya, SEO, veri ve içerik pazarlaması ile ilgili yolumuzu temelden değiştirdi. Eğilim yukarı doğru yükseliyor ve AI burada kalmaya devam ediyor, bu yüzden ona aşina olabilirsiniz.

Baidu AI Group/Google Brain’in eski başkanı tarafından Stanford Üniversitesi aracılığıyla verilen makine öğrenimi kursu, Coursera’da en çok abone olunan kurslardan biridir. Makine öğrenimine mükemmel bir giriş niteliğindedir ve çok çeşitli en iyi uygulamaları kapsar.

Ne yazık ki, bu dijital pazarlama sertifikası Stanford Üniversitesi’nden resmi akademik krediyi temsil etmiyor.

10. Dijital Pazarlama Enstitüsü (The Digital Marketing Institute) – Dijital Pazarlama Sertifikası

İrlanda, Dublin’de bulunan Dijital Pazarlama Enstitüsü, tüm beceri seviyelerindeki dijital pazarlamacılar için birkaç farklı kurs ve sertifika programı sunmaktadır. Bunlara Dijital ve Sosyal Satış Uzmanı, Sertifikalı Dijital Pazarlama Uzmanı, Sertifikalı Dijital Pazarlama Lideri ve Sertifikalı Dijital Pazarlama Yöneticisi kursları dahildir.

Yüksek lisans düzeyinde Sertifikalı Dijital Pazarlama Yöneticisi kursu için iki yıl ile profesyonel düzeyde bir program tamamlamak için 30 dakika arasında değişir. 

Tamamlanması 30 saat süren profesyonel düzeyde Sertifikalı Dijital Pazarlama programıyla başlamanızı öneririz. Kursun tamamlanması, SEO, Dijital Reklamcılık, E-posta Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlama ve daha fazlası gibi çok çeşitli gerekli dijital pazarlama becerilerini gösterir. Böylece dijital pazarlama sertifikası ile işe girmeniz kolaylaşır.

Dijital Pazarlama Enstitüsü’ne göre, mezunların %95’i şu anda çalışıyor, %80’i Kıdemli veya Yönetim Düzeyinde çalışıyor ve %81’i diplomalarını aldıktan sonra resmi olarak terfi etti. Bunun da ötesinde, yeni mezunlar Google, Nike, Facebook, Coca-Cola, HubSpot ve Twitter’da çalışmaya başladı.

11. Vermont Üniversitesi Çevrimiçi Dijital Pazarlama Sertifikası

Vermont Üniversitesi, New England Higher Education’da ilk beşten biri olarak listelenmiştir. Değer Kolejleri tarafından dijital pazarlamada en iyi değer için 11. sıradadır. 

Kurslar, profesyoneller tarafından sunulan, genel pazarlamacılar, pazarlamada yeni olan kişiler için tasarlanmıştır. Sonuç olarak, araştırma ve planlama veya kampanyaları dijital pazarlamanın planlamalarını sunar. Bu Çevrimiçi dijital pazarlama sertifikası özgeçmişiniz için değeri yüksektir.

12. Derin Öğrenme Uzmanlık Sertifikası

Coursera’dan Ai ile ilgili harika kurs, deeplearning.ai ve NVIDIA Derin Öğrenme Enstitüsü’nün Derin Öğrenme Uzmanlığı kursudur. Derin öğrenmenin temellerini öğretmek için geliştirilmiştir.

Beş kursun sonunda, konvolüsyonel ağlar, RNN’ler, LSTM, Adam, Dropout, BatchNorm, Xavier/He başlatma ve daha fazlası hakkında çalışma bilgisine sahip olacaksınız. Bu kursun, ilgili deneyime sahip pazarlamacılar için en iyisi olduğunu ve yeni başlayanlar için fazla ileri düzeyde olabileceğini unutmayın.

Derin Öğrenme Uzmanlığı kurslarına geçmeden önce Stanford ve Coursera’dan Makine Öğrenimine Giriş Kursunu tamamlamanızı öneririz.

Yapay zekanın önemi daha da artacak, bu da bu kursta edindiğiniz bilgilerin gelecek yıllar için faydalı olacağı anlamına geliyor.

13. Microsoft Reklamcılık Sertifikasyonu

Microsoft reklamcılık sertifikası, sunduğu özelliklerin sayısı nedeniyle şüphesiz en iyi çevrimiçi dijital pazarlama sertifikası sayılabilir. Yeni başlayanlar için program, reklamcılık ve reklam kampanyalarınızı nasıl optimize edebileceğiniz hakkında bilgi edinmenize yardımcı olur.

Ayrıca, bu dijital pazarlama sertifikasını tamamladıktan sonra sizi üye dizinine yerleştirir ve bu da potansiyel işverenlerin sertifika durumunuzu hemen onaylamasına yardımcı olur. Bu nedenle, birilerini işe almakla meşgulken bir pazarlama şefinin gözünü bile yakalamanız için parlak şanslar var.

Bu, kurs tamamlandıktan sonra ek avantajlar sunan çevrimiçi en iyi dijital pazarlama sertifikalarından biridir.

Şimdi ücretsiz olup olmadığını merak ediyor olmalısınız, şaşırtıcı bir şekilde ücretsiz. Bu nedenle, beklemeyin ve bugün dijital pazarlama sertifikalarından birinden yararlanın.

14. Duke Üniversitesi Dijital Medya ve Dijital Pazarlama Sertifikası

Bir üniversitenin sunduğu bir başka harika sertifika da Duke’un Dijital Medya ve Dijital Pazarlama Sertifikasyonudur. Kendi hızınızda çevrimiçi kurs, mevcut becerilerini geliştirmek veya pazarlama alanında yeni bir kariyer yapmak isteyen endüstri profesyonelleri için oluşturuldu.

Sektörün bilinen etkileyicileri, konuşmacıları ve danışmanları tarafından verilen 12 aylık kurs, size çevrimiçi olarak gerçek zamanlı bir müfredat sunar. SEO, içerik pazarlaması, sosyal medya, mobil pazarlama, dijital pazarlama, dönüşüm optimizasyonu, web analitiği, e-posta pazarlaması ve daha fazlası gibi konuları kapsayan 350 saatlik çevrimiçi derslerden oluşur.

Ne yazık ki, bu dijital pazarlama sertifikası programında tamamlanan krediler Duke veya diğer Üniversite öğrencilerine devredilemez.

15. Cornell Üniversitesi Dijital Pazarlama Sertifikası Programı

Cornell, dünyanın en iyilerine rakip olan en üst düzey çevrimiçi ve profesyonel gelişim programı sunmaktadır. Bu özel dijital pazarlama sertifikası, dijital pazarlama ortamına ve başarılı olmak için bilmeniz gereken her şeye genel bir bakış sağlar.

Müfredat, Cornell’s Johnson Graduate School of Management’tan öğretim üyeleri tarafından geliştirilmiştir. Eğitim kalitesi, tam zamanlı kayıtlı bir öğrenci olarak alacağınızla aynıdır. 

Kursun sonunda, şirketinizin hedeflerine ve kaynaklarına uygun entegre bir dijital pazarlama planı oluşturabilirsiniz. 

16. Copyblogger Sertifikalı İçerik Pazarlamacısı

Copyblogger Sertifikalı İçerik Pazarlamacı Programı, çevrimiçi olarak önde gelen içerik pazarlama sertifikasıdır. Yıl boyunca yalnızca belirli zamanlarda açıktır. Programa kaydolmak için, genellikle yılda iki kez olan kayıtlar açıldığında bildirim almak üzere e-postanızı göndermelisiniz.

Kursu tamamlayarak, içerik örneklerinizi profesyonel yazarlar tarafından incelenmek üzere teslim ederek sertifika alırsınız. Onaylandıktan sonra, süresi dolmayan sertifikanızı alırsınız.

Ayrıca, kendi web sitelerinde Sertifikalı İçerik Pazarlamacısı dizininde yer alma ve master düzeyinde eğitim almaya hak kazanma fırsatına da sahipsiniz.

17. Twitter Uçuş Okulu Sertifikasyonu

Twitter Uçuş Okulu ile Twitter’ın 330 milyon kullanıcısında kalıcı bir izlenim bırakmayı öğrenin.

Twitter, dijital pazarlamacıların ilgi çekmesine ve platformda reklam vermeye başlamasına yardımcı olmak için iki ayrı “yol” sağlar. Pazarlama Liderliği programı, sosyal medya platformunda daha büyük iş fırsatlarını keşfetmek isteyenler için mükemmeldir. 

10-15 dakikalık beş kurstan oluşur, yani tüm programın tamamlanması yaklaşık bir saat sürer. Yönetici Liderlik kursu, kişisel markalarını geliştirmek isteyenler içindir ve sadece 10 dakika sürer.

Twitter Uçuş Okulu, dijital pazarlamacıların sosyal medya platformunu işlerine daha iyi entegre etmelerine yardımcı olmak için işletmelerden en iyi uygulamaları ve gerçek hayat senaryolarını sunar. İki ayrı kursa erişmek için Twitter hesabınızla oturum açmanız yeterlidir.

18. Quintly Sosyal Medya Analitiği Kursu

Şimdiye kadarki en iyi sosyal kampanyayı yürütebilirsiniz, ancak genel bir analitik bilginiz olmadan hedeflerinizi asla izleyemez veya rapor edemezsiniz.

Quintly Academy’nin bu dijital pazarlama sertifikası kursu, yeni başlayanlar veya tazeleme arayan kalifiye pazarlamacılar için mükemmel olan sosyal medya analitiğinin tüm temel ilkelerini kapsar. Quintly’nin çevrimiçi kursu size Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube, Instagram, Instagram ve daha fazlası gibi sosyal medya platformlarında performans hedeflerinizi nasıl izleyeceğinizi ve ölçeceğinizi öğretir.

Dijital stratejinizi sayılarla destekleme yeteneği, bir sosyal medya pazarlamacısı için son derece değerli bir beceridir. Size güvenilirlik ve tüm kararlarınızı yedeklemenin ve bunları somut verilere dayandırmanın bir yolunu sunar.

19. Bing Ads Sertifikasyonu

Muhtemelen bu listede Bing ile ilgili herhangi bir şey görmeyi beklemiyordunuz, ancak arama motoru hala çevrimiçi pazarlamacılara bir miktar değer sağlıyor.

Kesinlikle en büyük arama motoru olmasa da, Bing, Yahoo’yu satın almasından ve Microsoft dijital pazarlama araçlarıyla entegrasyon yeteneklerinden kaynaklanan bir miktar büyüme gördü. Bing’in akreditasyon programı, platformda reklam verirken yatırım getirinizi nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı öğretir. Hepsinden iyisi, tamamen ücretsiz!

Bing dijital pazarlama sertifikası programını tamamlamak için, sınava hazırlanmak ve kendi hızınızda ücretsiz kursları almanız yeterlidir. Ardından ücretsiz Bing Ads akreditasyon sınavını bitirmek ve geçmek için %80 veya daha yüksek bir puan almak için sınırsız zamanınız olur.

20. SEMrush SEO Araç Seti Dijital Pazarlama Sertifikası Kursu

SEMrush dijital pazarlama araçlarından en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Ders planı, platformda öğrenme, inşa etme ve ölçme gibi modüllerden oluşan SEMrush profesyonellerinden oluşan bir ekip tarafından hazırlanan 

14 özel video dersi içerir. Hepsinden iyisi, sadece 3 saat içinde yetkin bir SEMrush SEO kullanıcısı olacaksınız ve kurs %100 ücretsizdir. Ayrıca, kullanıcılar materyalleri inceleyebilir ve konuların derinliklerine inebilir ve öğrendikleriniz hakkında kendinizi test edebilir.

SEMruh dijital pazarlama sertifikası kursunu tamamladıktan sonra, SEO’lar için SEMrush Sertifikasyon Sınavını almaya ve umarız geçmeye hazırsınız. Bu sertifika, araştırma, kampanya oluşturma ve başarıyı ölçmeyi kapsayan SEMrush Toolkit kursunun tüm yönlerinde sizi test eder.

Dijital Pazarlama Sertifikaları Neden Önemlidir? 

Günümüzde çok sayıda dijital pazarlama sertifikası, bireylerin dijital pazarlama ve becerileri hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlıyor. Bunun nedeni, bu becerilerin potansiyel kitleye ulaşmak için çok yardımcı olduğu neredeyse tüm diğer işletmelerde dijital pazarlamanın kullanımının artmasıdır.

Aşağıdaki nedenlerden dolayı dijital pazarlamacılara olan talep de artıyor. İlk olarak, işe alım etkisine sahip pazarlamacıların yaklaşık yüzde 59’u, pazarlama yeteneği söz konusu olduğunda dijital pazarlamanın talep gördüğünü söylüyor.

Bu nedenle, dijital pazarlama pozisyonu için bir sonraki en iyi aday olmak istiyorsanız, dijital pazarlama sertifikası ile bu avantajı elde etmenize ve işi güvence altına almanıza yardımcı olabilir.

Seçtiğiniz dijital pazarlama sertifika programlarının başarılı olmak için tam olarak ihtiyacınız olan şey olduğundan emin olun. Dijital pazarlama stratejilerinin oluşturulmasını ve çeşitli dijital pazarlama kampanyalarının uygulanmasını öğrenmek esastır.

Dijital Pazarlama Sertifikaları Ne İşe Yarar?

Dijital pazarlama sertifikası, belirli bir beceride ustalaştığınızı gösterir. Aynı zamanda bir kariyer oluştururken aşağıdaki konuyu öğrenmeye hazır olduğunuzu gösterir. Bazıları dijital pazarlama sertifikası almayı ilginç bulabilir. Diğerleri bunu ayrıntılı bir görev olarak görebilir.

Yine de, bir dijital pazarlama sertifikasının sayısız faydası vardır. Dijital pazarlama sertifikasyonunun faydalarına bakalım.

Dijital Pazarlama Sertifikasyonunun faydası Açıklama
Rekabette Avantajı Kazanmanıza Yardımcı Olur. Benzer profesyonel insanlardan oluşan bir havuzda, daha iyisini yapabilmenin tek yolu, alanınızla ilgili diğerlerinden daha fazla şey öğrenmenizdir. Dijital pazarlama sertifikasına sahip olmak, bu ekstra avantajı elde etmenize yardımcı olur ve size diğerlerine göre avantaj sağlar.
Projeleri, Kampanyaları Daha İyi Yürütmenize Yardımcı Olur En iyi dijital pazarlama sertifikasını almak, en iyi güncellenmiş araç ve stratejilerle kendinizi anlamanıza ve kabul etmenize yardımcı olur. Bu, projelerinizi daha iyi yürütmenize yardımcı olabilir.
Kazancınızı Arttırır Açıkçası, sınırlı miktarda bilgi ve uygulama ile çok fazla kazanmıyorsunuz. Ancak dijital pazarlama sertifika programlarını tamamladıktan sonra daha fazla bilgi ve beceri öğrenirsiniz. Böylece diğerlerinden çok daha yüksek maaşlı bir iş bulursunuz.
Verimliliği Artırır Yeni ve heyecan verici beceriler edindikten sonra çalışma alışkanlıklarınızı geliştirir ve verimliliğinizi artırır. Kampanyaları daha iyi planlayabilir, daha hızlı bir ortamda kolaylıkla ve rahatlıkla çalışabilirsiniz.
Profesyonelliğe Bağlılığınızı Gösterir Sertifikalardaki artışla, profesyonelliğe olan bağlılığınızı gösterebilirsiniz. Profesyonel güvenilirliği daha da artırır ve sektörde saygınlığınızı yükseltir.
Dijital Pazarlama Sertifikası Faydaları

Birleştirdiğiniz her küçük çaba, kişisel bir marka yaratmanıza yardımcı olur. Dijital pazarlama bilinen bir bölüm olsa da, bazı profesyoneller hala herhangi bir dijital pazarlama sertifikasına sahip değiller. Bu onları geri tutar.

Bu hızla büyüyen sektöre ayak uydurmak için yapılacak akıllıca şey, bir dijital pazarlama sertifikası almaktır. Dijital pazarlama alanı hakkında giderek daha fazla bilgi edinin, alanınızdaki diğerlerinden sıyrılın.

Dijital Pazarlama Sertifikasyonu Buna Değer mi?

Kendinizi tam zamanlı kurslara kaydolmak ve aynı anda işinizi hızlı tempolu bir ortamda yaparken öğrenmek zorlaşıyor. Bu sertifikalar kuşkusuz farklı bir yaklaşım türü sağlar.

Bir kişinin iş rolünde başarılı olurken öğrenmesine izin verirler. Çevrimiçi dijital pazarlama sertifikası, mevcut en iyi uygulamalar göz önünde bulundurularak planlanır. Ayrıca insanların işi ve kursu yan yana yönetmesine olanak tanır.

Yapmanız gereken tek şey, elbette, işinizde size yardımcı olacak ve kendinizi mevcut en iyi uygulamalarla donatmanıza izin verecek doğru türü bulmak.

Bu yüzden beklemeyin; En iyi dijital pazarlama sertifikasını sizler için sunduk, bugün başlayın.